Aký je Váš názor na operáciu syndaktýlie u trojročného syna?

Zodpovedané
12. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom operácie syndaktýlie, ak je to vo Vašej kompetencii. Trojročný syn sa narodil so zrastenými tromi prstami na ľavej ruke.

V Ostrave mu chceli zoperovať rúčku už minulý rok hneď naraz, u nás zase neodporúčajú, nakoľko kosti stále rastú. Vraj je to na viackrát a treba počkať.

Je ťažké rozhodnutie.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto patrí do kompetencie chirurgie ruky.

V praxi sa postupuje podľa individuálneho stavu a rozsahu zrastu. Viem, že sa používajú oba postupy no ideálne ak sa vyjadrí lekár/chirurg, ktorý by mal pršteky operovať.