Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Akým spôsobom je možné upraviť menší prsník, aby asymetria zmizla?

Zodpovedané
28. dec 2021

Dobrý deň,

po pôrode a následnom dojčení mi ostali prsia značne asymetrické. Jeden prsník ako keby zmizol úplne a druhý je o dosť väčší (prevažne z neho som kojila, nakoľko v druhom sa mi prestalo tvoriť mlieko a kojenie som nechcela stopnúť).

Akým spôsobom je možné upraviť menší prsník, aby asymetria zmizla?

Je šanca, že by zákrok preplatila poisťovňa?

Ďakujem

Dobrý deň,

asymetria je veľmi častá. Povedal by som, že až pravidelná. Niekedy viac, ako je pre konkrétnu ženu prípustná norma.

Vtedy hľadáme možnosti navrátenia symetrie.

Niekedy stačí len dolniť chýbajúci objem (implantát alebo presun tuku), a to najmä pri asymetrii hrudného koša. Inokedy musíme odobrať nadbytočnú kožu z väčšieho alebo ochabnutejšieho prsníka. Odoberáme aj prsné tkanivo/objem, často aj s presunom dvorca do vyššej polohy.

Asi najčastejšie dosiahneme prijateľný výsledok kombináciou viacerých postupov.

Žiaden nie je ideálny a každý obsahuje výhody aj obmedzenia.

Predstava, že vloženie implantátu vyrieši asymetriu menšieho prsníka je väčšinou nesprávna. Implantát sa vždy chová inak ako vlastné tkanivo a tiež implantát nedokáže vyrovnať polohu bradaviek. Len ich opticky dvihnúť.

Reálne sa posun dvorca do vyššej polohy a lepšej symetrie dosiahne len modeláciou. Ani modelácia vykonaná len na jednej strane nepôsobí vo výsledku tak prirodzene ako prsník bez modelácie.

Jednoduchou odpoveďou Vás zrejme nepoteším.

Rozhodujúce je, aká cieľová asymetria je pre Vás akceptovateľná.

Poisťovne väčšinou preplacajú len malú časť nákladov a aj to skôr v štátnych zariadeniach ako v súkromných. Je potrebné sa informovať o aktuálnych podmienkach vo vašej poisťovni.