Budem mať jazvu po odstránení znamienka na tvári?

Zodpovedané
19. dec 2021

Dobrý deň,

na odporúčanie kožného lekára by som potrebovala odstrániť vystúpené znamienko, ktoré mierne zasahuje aj do pery. Dosť sa obávam vzniknutej jazvy.

Mali ste už podobný prípad?

Ako sa jazva hojila?

Je možné jazvu následne upraviť, aby sa minimalizovala?

Ďakujem

Dobrý deň.

v tejto lokalite sa odstraňujú znamienka relatívne často a pre skúseného chirurga to nie je žiaden problém.

Bez jazvy to nejde. S odstupom niekoľkých mesiacov je jazva bledá, zmäknutá a zo vzdialenosti 1 metra nepostrehnuteľná, ak sa všetko hojí bez komplikácií.

Isté riziko nepeknej jazvy pri zlom hojení tu bude ale vždy.
Následne sa však zle zahojená jazva dá opäť chirurgicky opraviť a zašiť. Nezmizne úplne nikdy.