Čo môže byť dôvodom pichania po čiastočnej mastektómii?

Zodpovedané
31. aug 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Sono a aj mamografiu mám v poriadku.

Aké iné vyšetrenia môžu odhaliť príčinu môjho problému?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sú zobrazovacie vyšetrenia v poriadku, tak by ste sa nemuseli báť zdravotnej komplikácie.

Operované tkanivá obsahujú jazvy nielen na koži ale aj vnútri. Jazvové tkanivo je niekoľko mesiacov tvrdé a môže tlačiť a obmedzovať v pohybe najmä po väčšej operácii ako ste absolvovali.

Niekedy tlačí a obmedzuje aj samotná prítomnosť implantátov.

Pomôcť môže čas a masáže, lymfodrenáž. Ak ani po 1-2 rokoch nedochádza k zlepšeniu, treba zvážiť aj odstránenie implantátov.

Skúsený chirurg, ktorý Vás operoval Vám povie nielen tieto všeobecné rady ale aj konkrétne, ktoré vyplývajú z Vašej konkrétnej operácie. Ako hlboko a zásadne musel postupovať, aby sa dosiahol cieľ operácie.