Čo s vráskami okolo očí?

Zodpovedané
25. okt 2018

Dobrý deň,

mám vrásky okolo očí.

Čo by ste odporučili na vrásky okolo očí, tzv. vejáriky, ktoré sú aj pod očami?

Ďakujem

Dobrý deň,

tvár je oknom do našej duše. Výraz ktorý máme aj v neutrálnej nálade za nás komunikuje s okolím aj keď nič nehovoríme. Ľudí začnú trápiť vrásky, ktoré sú znakom starnutia pokožky ale aj spomínaný výraz tváre. Akokoľvek podobné sa to môže zdať, sú to dva rozdielne pohľady na estetiku tváre.

Vrásky "hnevu" patria k tým, spojeným s výrazom tváre a riešia sa aplikáciou Botulotoxínu, ktorý má za cieľ "vypnúť" konkrétne svaly ktoré vrásky vytvárajú. Pri veľmi hlbokých vráskach, kde vidíme aj nedostatok objemu sa stav rieši vpichnutím vstrebateľného gélu - kyseliny hyalurónovej. Často sa tieto dve techniky kombinujú

Spomínané vejáriky sú nazývané aj vráskami smiechu, majú ich aj malé deti a nepovažujeme ich sa prejav starnutia. Samozrejme riešime ich aplikáciou Botulotoxínu- vypneme konkrétne svaly z funkcie.

Ako pri každej metóde, aj tu sú veľmi krehké hranice kedy tvár síce už nemá vrásky ale prestáva byť atraktívna. Aj tu platí, menej je niekedy viac.

Nevyhnutné je absolvovať osobnú konzultáciu, detailne prebrať možnosti a hranice. Len osobne je možné indentifikovať charakter kože, pohyblivosť svalov tváre a zhodnotiť, čo je optimálne riešenie na požadovaný výsledok pri Vašich očakávaniach.