Dá sa cez pazuchy vložiť aj 500 ml implantát?

Zodpovedané
21. jún 2020

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom implantátu.

Dá sa cez pazuchy vložiť aj 500 ml implantát?

Dá sa pri výmene cez pazuchy aj vybrať?

Ďakujem

Dobrý deň,

v minulosti som viackrát podobne veľké implantáty vkladal aj vymieňal, aj cez podpazušie a nielen okrúhly ale aj anatomický implantát.

Ak s tým má chirurg skúsenosti a on Vám to odporúča, nemám dôvod tvrdiť opak.

Osobne som mierne ustúpil z väčšinového používania prístupu cez podpazušie a prísnejšie filtrujem vhodné pacientky.

Je to moja skúsenosť a každý chirurg má svoje zaužívané operačné techniky, ktoré nerád opúšťa. Ani prístup z podprsníkovej ryhy, ktorý sa považuje za "zlatý" štandard, nerobia všetci chirurgovia rovnako ani s rovnakými výsledkami.

Odporúčam teda vybrať si chirurga, ktorému budete dôverovať aj v prípade výskytu komplikácií a dôverujte potom aj jeho postupom a odporúčaniam.

Nie je správne vybrať si konkrétny operačný postup, napríklad vkladanie cez podpazušie a následne nútiť konkrétneho chirurga aby to tak urobil.

Ešte k samotnej veľkosti. Záleží od celkových anatomických pomerov. Niekedy 500 ml sa na pacientke "stratí" a na inej 300 ml je naozaj "nadmerné".