Dá sa odstrániť moje brucho po pôrode?

Zodpovedané
5. feb 2022

Dobrý deň,

som 4 mesiace po pôrode a ostalo mi mäkké spodné brucho. Je trochu natiahnuté.

Som vhodná kandidátka na operáciu?

Dá sa mi pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ste ešte relatívne krátko po pôrode. Koža sa ešte môže stiahnuť. Trvá to asi rok.

Tiež by pomohlo mať čo najmenšiu vrstvu tuku v podkoží. Čím viac bude nadbytočnej kože, tým lepšie sa abdominoplastika vykoná a väčšia časť strií sa odstráni.

Určite sa podarí odstrániť strie pod úrovňou pupka. Tie zvyšné budú bledé ako okolitá koža.
Najmenšie množstvo tuku je potrebné aj pre čo najnižšie uloženie výslednej jazvy a plynulého prechodu pásu do bokov.

Pomôcť sa dá aj liposukciou, ale nikdy nie je po nej tak pekný výsledok ako po prirodzenom schudnutí.