Je bežné ovisnutie kože po brachioplastike?

Zodpovedané
17. apr 2024

Dobrý deň,

som 3 týždne po brachioplastike. Pravá ruka ma dosť znepokojuje, pri podpaží mi ešte dosť ovísa koža. Previs má cca 7 cm. Na ľavej ruke taký problém nemám.

Je to bežné pri takomto druhu zákroku?

Môže to byť opuch?

Zmení sa to ešte?

Ďakujem

Dobrý deň,

doba, po ktorej sa dá hodnotiť efekt, je cca 3 mesiace od operácie.

Ani pred operáciou nie je stav tkanív rovnaký a máme rozdiely medzi pravou a ľavou stranou na celom tele.

Pri tejto ako aj pri iných operáciách sa chirurg snaží dosiahnuť požadovaný výsledok s maximálnou symetriou s minumálnym rizikom komplikácií. Pri operácii posudzujeme mieru rizika nekrózy a rozpadnutia rany, ak prekročíme kapacitu tkaniva sa natiahnuť.

Ak sa ukáže po 3 mesiacoch, že sa ešte dá časť odobrať, je to ľahšie riešiteľné ako naopak riešiť rozpadnutú nekrotickú ranu, ktorá sa jednoducho riešiť skoro nedá.

Postupujte podľa odporúčaní chirurga a dajte tomu čas. Brachioplastiky patria k rizikovejším operáciám, čo sa týka hojenia rán a aj estetického výsledku.