Je hemangióm nebezpečný?

Zodpovedané
5. nov 2018

Dobrý deň,

chcela som sa poradiť ohľadom hemangiómu.

Je možné trvalo odstrániť hemangióm?

Pred rokom mi bol odstránený na lýtku, opäť však narástol ešte do väčšej formy (veľkosť 10 centovej mince).

Má okrem estetického hľadiska aj nejaké zdravotné dopady?

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,

na diaľku sa neviem vyjadriť, no posúdenie kožných nálezov je v kompetencii kožných lekárov, špecialistov.

Pri odstraňovaní akýchkoľvek útvarov sa tieto odosielajú na histologické vyšetrenie a tam sa určí typ, a či bolo odstránené celé. Ak bolo odstránené celé a bol to hemangióm tak to, čo vzniklo, je niečo nové, aj ak je to na tom istom mieste.

Navštívte dermatológa/kožného lekára a dohodnete sa na postupe.