Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je možná augmentácia, keď mám Crohnovu chorobu?

Zodpovedané
12. sep 2021

Dobrý deň,

mám Crohnovu chorobu v čase relapsu.

Bude to problém pri augmentácii prsníkov?

Momentálne užívam Budenofalk (resp. Entocort - podľa dostupnosti buď jedno alebo druhého). V prípade, že mi magnetická rezonancia potvrdí aktívny zápal v tenkom čreve, ktoré mám postihnuté, tak by mi mal byť pridaný aj Imuran (silnejší kortikoid). Crohnova choroba patri medzi IBD ochorenia, tak logicky po užívaní antibiotík po operácii môže dôjsť k zhoršeniu stavu.

Ak sa mi potvrdí zápal v čreve, bude augmentáia v mojom prípade možná?

Na internete som čítala, že pred operáciou vysadzujú všetky lieky - s nejakými výnimkami. Zdravotný stav sa mi zlepšil v porovnaní so stavom pred štyrmi mesiacmi. Avšak nie je to úplne bezproblémový zdravotný stav, a preto používam termín - relaps choroby.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade operácie existuje výraznejšie riziko, že sa Vám ochorenie zhorší, najmä na podklade stresu ( bolesti, anestézia, lieky).

Bolo by dobré konzultovať Váš stav a vhodnosť operácie tohto typu s Vašim lekárom vzhľadom na typ Vášho ochorenia. Akú má skúsenosť so zhoršením stavu.

Treba brať v úvahu aj to, že vloženie implantátov nie je jednorázová operácia a vyžaduje veľmi často aj následné operácie v nasledujúcich rokoch.