Je možné odstránenie jazvy po obojstrannom rázštepe pery a podnebia?

Zodpovedané
25. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.

Je možné odstránenie jazvy po obojstrannom rázštepe pery a podnebia?

Je možné upraviť hornú časť pery, aby vyzerala normálne?

Ak áno, viete mi poradiť kvalitnú plastickú chirurgiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

na rázštep pery sa špecializujú pracoviská v Bratislave a Banskej Bystrici.

Je to dlhodobá a komplexná starostlivosť. Odstrániť jazvu úplne, aby zmizla nie je možné.
Dá sa skôr napodobniť čo najprirdzenejší tvar a kontúry, o nie je to tak jednoduché ako pri klasických perách.

Odporúčam vyhľadať chirurgov, ktorí sa problematike rázštepov venujú dlhé roky a majú najviac skúseností. To ja nie som.