Rázštep pery a podnebia

ika123456
19. mar 2023

Som prvorodičku, v 12tt. Zistili, že čakám dieťa s obojstranným razstepom pery a podnebia. Som z toho veľmi smutná a vystresovaná. Prosím, nejaké rady a tipy, ako sa s tým vysporiadať. Ďakujem

amenka77
19. mar 2023

@ika123456 ahoj je tu skupina razstepacik úsmev s ciarkou. Tiež som si tým prešla, ak chces kľudne napíš mne alebo do skupiny. Sú tam úžasné baby ,ktoré poradia. Vôbec sa toho nemusíš báť a hlavne negoogli

svetlonos
19. mar 2023

@ika123456
ahoj, osibnu skusenost nemam, ale jednej mojes sefky syn mal razstep. uz ma okolon30 rov, fesak, kočku priatelku aj papiere akolpilot vrtulnika 🙂
A fakt negoogli, pisala som o tom pracu. Je super ak si najskor zistis info od zien v spominanej skupine. Potom ak budes chcietceste, takbgoogli ale inak nie. Tam najdes ozaj extremy. Pisala som pracu o poruchach reci a toto bola jedna z pricin. Avsak nic, co by sa nedalo cvicenim riesit. Drzim palce a prajem napriek vsetkemu peknectehotenstvo a inakvzdravehobdrobceka 😀

rachel36a
19. mar 2023

@ika123456 som moderatorka skupiny Rázštepáčik- úsmev s čiarkou..pod k nam do skupiny, vsetky sme si tym lresli...velmi radi ti poradime

ika123456
autor
19. mar 2023

@svetlonos Ďakujem pekne.

zaralotuska
8. jún 2023

@ika123456 Ahoj, ja mám sama rasztep pery a podnebia. Pre mojich rodičov to bolo veľmi náročné, mamina bola úplne zdevastovaná. Prosím napíš do správy a rada ti poviem viac 🙂

0silvia0
8. jún 2023

@zaralotuska myslim, ze deti s razszepom potrebuju pocuvat od rodicov povzbudenie a nie to, ako sa z tejto diagnozy rodicia zosypali. Ved aj dieta s touto diagnozou to ma tazke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre