Je možné odstrániť strie po pôrode a spevniť brucho?

Zodpovedané
2. mar 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Po pôrode mi ostali strie.

Je možné odstrániť strie po pôrode a spevniť brucho?

Aká je cena za zákrok?

Ďakujem

Dobrý deň,

strie sú jazvy po "prasknutí" kože pri jej nadmernom napnutí, napríklad aj počas tehotenstva.

Na koži ale začnú byť výraznejšie po strate objemu, ktorý vytváral napätie na koži. Jazvy bohužiaľ nevieme odstrániť inak ako ďalšou jazvou, teda operačne.

V prípade ak sa strie nachádzajú v oblasti medzi pupkom a líniou "bikiny", ich vieme odstrániť operačným zákrokom abdominoplastikou.

Tá je ale možná len v prípade, ak je relatívny nadbytok kože-kožný previs v danej oblasti. Posúdenie uskutočniteľnosti tohto zákroku je možné pri osobnej konzultácii s plastickým chirurgom.

Ceny sa odlišujú od rozsahu výkonu a každý plastický chirurg má ceny mierne odlišné vzhľadom na náklady spojené s zákrokom, vybavením, nájmom, atď.