Čo so striami a bruchom po pôrode?

skriatocek
14. dec 2012

Ahojte,po porode mi ostali hrozne strie,nemožem sa vyzliect ani do plaviek pretože na bruchu mam obrovske jazvy a hlavne mam ho strasne opadnute po cisarskom reze.Mam 20 rokov,takže by som s tým niečo chcela urobit,len ma nenapada nič,okrem cvicenia alebo dobrej stravy(pomocou nej už islo dole 10kg) skuste mi poradit(niejake triky na zakrytie sttrrii,popripade kremy,nejake cviky na brucho alebo nieco cim sa toho zbavim) dakujem velmi pekne 🙂

dedenini
14. dec 2012

podobnu temu som vytvarala aj ja.. ohladom strii a velkych prs... mam tiez taky problem..az nato ze som nebola cisarskym..tiez si neviem rady..mam kamaratky co na strie si davali olejceky, kokosove maslo, ci co to bolo..vsetko som skusila a nic.. nepomohlo... akurat mne sa stalo pred tym par rokov do zadu som mala strie od prbratia, a tie mi zmyzli same, viac ako po dvoch rokoch.. ostali trosku biele niekde..ale nebolo ich vidno..nie jak pred tym ked boli silno cervene..no prisiel porod a vsetko.. a mam ich znova a vsade..na stehnach, pri kolenach, na krizoch, na bruchu, na prsiach... je to otras..a netusim ako sa zbavit toho..a na lekarske finty nemam peniaze...

miskalevica
14. dec 2012

@skriatocek ak na strie nepomohli nejake speciality z lekarne tak potom tusim este laser a vselijake tie pristroje lekarskej kozmetiky, ale drahe to je jak heroin :( a ak zostalo ovisnute brusko (previsajuca pokozka) tak plastika bruska a to tiez dost kostuje. Dufam, ze sa najdu maminy, co ti budu vediet poradit nieco z domacej kuchyne a lacnejsie 😉

bulva6
14. dec 2012

ahoj.ja som na tom podobne.po porode mi zostali fialove strie..ale po case zbledli.strie nikdy nezmiznu,len vyblednu☹ ziadne kremy,olejceky nepomozu.ja som sa natierala pocas tehotenstva asi vsetkym a aj tak sa spravili.ako pisala miskalevica,tak asi jedine tie pristroje zostavaju,ale neviem aky efekt zanechavaju,ci su naozaj 100% ucinne.ale viem,ze to dost pyta☹

ivka_666
14. dec 2012

@skriatocek ahoj aj ja som mala cisársky brucho mám ovisnuté hrozne, strie sa mi tiež urobili na bruchu aj na stehnách a to som sa poctivo natierala. Po porode som skúšala nejaké krémy na vyblednutie strií a nepomohlo. Laserom sa to dá vraj zjemniť, ale nie úplne odstrániť. Asi je to aj dosť drahé. Nepoznám nikoho kto to skúsil a aký to malo efekt, ale tiež by ma to zaujímalo ;)

zivika
14. dec 2012

ziadny pristroj bohuzial strie neodstrani, ja uz som sa na to aj koznej pytala...akoze vylepsit sa daju, ale kedze su to jazvy, nezmiznu uplne nikdy...a co sa tyka brucha, tak to by som aj ja rada vedela, ako sa ho zbavit, lebo aj ked som schudla vyse dvadsat kil, brucho mi ostalo ako vo stvrtom mesiaci 😠 a co bude po druhom tehu....to sa len modlim 😀 dufam, ze si po materskej najdem dobru robotu, lebo ak chcem byt kocka, asi to bude veeeelmi drahe 😀

skriatocek
autor
14. dec 2012

Ja premýšľam nad laserom stoji to 150€ na 100cm ale treba minimálne 3 zákroky:(na bruško asi pojdem to viem ze stoji 1700€ ,ked predame byt hadam:(ale chcela by som skúsiť nieco iné,najprv vsetko vylúčiť :(mne sa tiez robili strie predtým ale teraz je to hrozne:(a hlavne brucho a tam dole:(tam je to najviac ovisnute a take zosuverene si prípadom strašne staro:(

zivika
14. dec 2012

@skriatocek ked mas na to korunky, kludne do toho chod, strie sice nezmiznu uplne, ale naozaj sa zmensia a vyblednu...fakt radsej nasetrit na laser, ako kupovat predrazene kramy, ktore vraj pomahaju, ale este som nestretla babu, ktora by to aj potvrdila...to je ako s tabletkami na chudnutie 🙂

ajka4
14. dec 2012

baby mne sa urobili pri prvom tehu, a bolo ich dost a škaredea to som len 9 kg pribrala. po porode som mala hrozu pozret do zrkadla. no ked som ostala druhy raz tehotna pribrala som 8 kg, strie sa len znovu natiahli, a po porode neboli tmave ale pekne blede, a teraz som uz aj schudla a brucho je ovisnute a vyzera staro ale zacala som cvicit na brucho a brucho sa stahuje, len uvidime ked sa zbavim toho tuku a ovisu co urobi ta koža. Inak vam verim, je to otrasne, a tiez som mastila brucho pri oboch detoch. ☹ ☹

kaserik
16. júl 2013

Ahojte ja mam podobny problem, aj ked ako ma videla kozna ( dostala som alergiu na epiduralku) tak by som povedala, ze horsie. Som vyse 5 rokov po pörode a moje strie na bruchu su stale cca 1 cm siroke su zblednute ale aj tak su stale bledo ruzove, ked sa opalim tak zostriebneju, ale nezmensia sa. Bola niektora na lasere?
Boli to? Ako potom strie vyzeraju?

jarusta
14. aug 2013

myslím, že so striami sa už asi nič nedá robiť.. ja ich mám tiež... celé bruško.. keď som sa opálila na slnku je to lepšie 🙂

1234m
13. sep 2013

treba sa natierat uz od zaciatku tehotenstva.ja som to robila a mam asi 2 malinke strie,ktore skoro vobec nie je vidiet a to mam za sebou uz dva porody a teraz som v 34tt.aj doktor mi to odporucil,ale vravel,ze netreba davat na drahe kremy na strie.postaci aj obycajne mlieko.

kzuzik
24. sep 2013

1234m nemyslím si, že to vždy stačí... ja som sa natierala poctivo každý deň od začiatku a ostali mi neskutočné strie na bruchu, aj zadku, aj prsiach... ☹ tiež som si pôvodne myslela, že sa stačí natierať a bude po probléme, ale už som vytriezvela... skôr si myslím, že to tým natieraním môžeš len trošku ovplyvniť, ale veľa je dané geneticky a tým, aký máš typ pokožky... môj názor

nikollll
11. okt 2013

Súhlasím. Je to dané štruktúrou kože. Niektorá pokožka by sa nemusela ani natierať a strie by sa nevytvorili, možne len minimálne. Strie ostanú už natrvalo, možno ich len trošku zmierniť krémami, no zázraky to nespraví. Ja ich mám našťastie iba okolo pupku. Horšie je to s prsiami - tie ostali po kojení nepevné. Ale s takými vecami treba rátať a tešiť sa, že vôbec môžme mať zdravé bábätko 🙂

yasminka137
10. nov 2013

Ahojte,asi je to dané genetikou...ja som sa pri prvom tehotenstve mastila o dušu a po pôrode som mala fialovo bordové obrovské strie po ceeeelom brušku,no po čase vybledli a trošku sa stiahli,ale bohužiaľ ostali...pri ďalších dvoch pôrodoch už viac nezbordoveli,ostali také aké boli...naozaj nič na nich nepomáha,skúsila som aj laser...ten síce trošku zbrúsil pokožku,takže nie sú až také hlboké a výrazné,ale sú tam a sú viditeľné,takže škoda peniažkov...no čo už,na kupko nosím celé plavky,kúpila som si také krásne koralovo modré,pekne krojené,zakryjú presne to,čo potrebujem,takže všetko sa dá,hlavu hore dievčatá,máme krásne detičky a sme kočky... 🙂

monika588
15. máj 2014

ahojte. Ja mam už povodnu postavu dale mam už nie su dokonca aj vazim menej ako pred porodom. No strie mi len trosku vybledli. Stale ich mam cervene. Som guglila a vraj ich odstranuju v medicinskom centre. Jedna partia ma bude stať 50 eur. A ja ich mam aj na stehne aj ked ich nie je tak vidno ale su tam☹ To by stalo Vyšše 100 eur a ako na potvoru v auguste mame svadbu tak sa snažíme setriť,
Viete si predstaviť svadobnu noc a ja som plná jaziev.Aj ked mužovi to nevadí ale som s toho na zlaznenie

kubuliatko
15. máj 2014

ahoj ako fyzioterapautka ti poradim ze na strie ti nezaberie nic, casom mozno trosku vyblednu a brucho sa po cisarskom reze zacina posilnovat az po 6 mesiacoch. ja mam najlepsiu skusenost s pilates cvicenim na hlboke brusne svaly

milota164
31. máj 2014

ahojte , mne pomohol krem proti striam od bepanthenu, super hydratuje ale nezostava po nom koza mastna.Najlepsie je pouzivat ho este pred vznikom strii.

andy03
31. máj 2014

no ja som si ani raz nemazala brucho a ani jednu stiu ani nic...a to som prenasala 2 tyzdne a mala brucho ako balon...ale setre uz v 20tt si nasla prve strie a to sa natiera od zaciatku 5 krat denne aj bepantenom aj olejom aj biodermou a nic nepomaha.. a kamaratka si dala strie lejzrom odstranit stalo to asi cca 300e len na bruchu a trvalo to asi rok..bola 4 krat na zakroku a pomalicky to mizlo ...

modrofuzik11
1. jún 2014

mne pomaha aj pomohol bepanthen proti striam. mne sa vytvorili na prsiach. no uz mam o nieco viac rokov. myslim, ze tebe, tym, ze si mladsia a mas elastickejsiu pokozku sa strie budu "hojit" rychlejsie a lepsie 🙂 len treba vydrzat. cvicit a pravidelne rano a vecer natierat...

tanyan
7. jún 2014

počas tehotenstva som sa síce krémovala, ale potom som mala 2 dni kontrakcie a na bruchu sa mi spravili obrovské strie. na zjemnenie mi pomohol krém Contractubex (krém na jazvy). sú podstatne užšie a čiastočne kratšie. žiaľ, asi po troch mesiacoch som to napriek pozitívnemu pokroku vzdala, ale to je už moja chyba. možno keby som bola vydržala, tak by to bolo ešte lepšie.

mysicka36
19. jún 2014

Baby a je aj cítiť v tom čase keď vám tá koža popraskala? Lebo mňa tak akokeby svrbí koža ako sa naťahuje. Tak dúfam, že sa ráno nezobudím popraskaná. Natieram, to je jasné, ale hovorí sa, že popraská podkožie a to je viacmenej dané geneticky. 😒

@tanyan hovoríš, že aj pri tvrdnutí brucha sa môže stať? Lebo tu spomínali niektoré, že popraskali až pri pôrode.

lencika
25. jún 2014

ja suhlasim s nazorom ze v tom je hlavne genetika ale ja som pouzivala krem proti striam od bepanthenu a cvicila som, strie som po porode vobec nemala, az teraz ke som velmi schudla a zase som pribrala tak sa mi trochu objavili tiez ma svrbela pokozka

natusa16
26. júl 2014

AHOJ chcem vyskusat ten Trilastine krem no neviem ho nikde kupit ani zohnat ani cenu neviem 😢 poradte mi kde ho kupit a akolko vlasne stoji...dakujem

lenius
20. aug 2014

Tu v irsku maju Bio Oil. Je drahsi, ale vraj pomaha. Tak idem kupit, lebo strie mam. A to ci sa ti v tehu spravia strie, alebo nie nezavisi iba od toho ci sa kremujes alebo nie. Naposledy som sa docitala, ze je to geneticke... ☹ Ale aspon viem, ze som mamina, nie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre