Je možné pichnúť botox iba nad jedno obočie, aby sa mi znehybnil sval?

Zodpovedané
11. máj 2023

Dobrý deň,

už dlhšie si všímam nesúmernosti medzi pravou a ľavou stranou tváre, pričom neviem z akého dôvodu zdvíham samovoľne najmä pravé obočie. Aj v kľude pozorujem vertikálne vrásky na čele iba nad pravým obočím (mám 38 rokov). Dala som si teraz obočie upraviť (microblading) a mám pocit, že sa to ešte zhoršilo. Obočie mám síce pekne súmerné, ale moja mimika celá a obočia to celé kazí.

Je možné pichnúť botox iba nad jedno obočie, aby sa mi znehybnil sval a nemohla som ho zdvíhať?

Je možná aplikácia iba na takú malú a cielenú časť tváre?

Iné riešenie ako botox má nenapadá.

Ďakujem

Dobrý deň,

asymetria tváre je bežná a úplne normálna. Najviac si ju vidí majiteľ tváre.

Ale ak je výrazná, ako píšete, dá sa esteticky riešiť.

Jedným z jednoduchších, ale dočasných riešení je aplikácia Botulotoxínu na znehybnenie konkrétnej svalovej skupiny. Aplikácia sa dá cieliť aj na cca 1 - 2 cm oblasť. Efekt treba škálovať po menších krokoch s drobným dopichovaním.

Sú aj operačné riešenia.

Bolo by potrebné stav vidieť osobne a posúdiť dynamiku jednotlivých častí.
Niekedy vyriešenie jedného problému spôsobí iný, dokonca ešte výraznejší.