Je nízka hladina krvných doštičiek a leukocytov dôvodom na zrušenie augmentácie?

Zodpovedané
19. júl 2023

Dobrý deň,

pri krvnom obraze mi zistili nízku hladinu krvných doštičiek a leukocytov. Augmentáciu mám v októbri.

Zruší sa mi operácia, ak by sa mi dovtedy neupravili výsledky krvi?

Ďakujem

Dobrý deň,

nízka hodnota leukocytov, bielych krviniek nemusí byť trvalá a dosť sa zvykne meniť napríklad pri rôzych infekciách. Hovorí skôr časti vašej imunity.

Nízka hladina kvných doštičiek môže znamenať väčší problém s rizikom krvácania.

Odporúčam špeciálne hematologické vyšetrenie a podľa výsledku by sa mala stanoviť miera rizika operácie.

Záleží od viacerých faktorov a určite je potrebné aj zopakovať odbery a stanoviť dynamiku zmien množstva aj doštičiek aj bielych krvniek.

Určite si želáte nekomplikovaný priebeh operácie s pekným výsledkom bez ohrozenia Vášho zdravia. Ak by vyšetrenia hovorili o vysokom riziku komplikácií, operáciu by som určite na Vašom mieste neabsolvoval.