Je operácia diastázy hradená poisťovňou?

Zodpovedané
1. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Bola som u obvodnej doktorky s problémom na podozrenie diastázy. Obvodná doktorka ma poslala na chirurgiu. Doktor ma vyšetril a potvrdil mi diastázu a vypísal mi výmeny lístok na operáciu.

Je operácia diastázy hradená poisťovňou?

Je možnosť operácie aj u súkromného chirurga?

Mám výmenný lístok od chirurga na operáciu.

Ďakujem

Dobrý deň,

diastáze sa priamo venujú chirurgovia, ideálne laparoskopicky s použitím sieťky.
Detaily Vám určite chirurg vysvetlí.

V plastickej chirurgii riešime diastázu popri operácii abdominoplastike, odstránenie nadbytočného kožného previsu na bruchu. Vtedy sa robí relatívne veľký rez v dolnej časti brucha a sprístupníme si aj oblasť diastázy.

Abdominoplastika aj väčšina operácií u súkromných plastických chirurgov nie je hradená zdravotnou poisťovňou aj napriek tomu, že máte výmenný lístok.

Poisťovňa hradí zdravotné výkony v štátnych nemocniciach.
Estetické výkony v súkromných zariadeniach nie, aj keď sa popri nej urobí aj diastáza.