Je v poriadku výtok z prsníka 8 dní po operácii?

Zodpovedané
10. mar 2024

Dobrý deň,

som 8 dní od operácie. Do dnešného dňa bolo všetko perfektné, ani kvapka krvi alebo inej tekutiny zo stehov, no od poslednej noci mi vytiekla takáto tekutina a urobili sa mi modriny. Mám vysoký profil a odľahčené implantáty 460 čo nie sú veľké k mojej váhe a postave. Antibiotiká od operácií som mala 5 dní.

Prvé dni po operácií prebiehali bezbolestne, nevykonávala som namáhavé pohyby. Normálne domáce práce, ktoré boli pre mňa bezbolestné, som robila bez problému.

Môj doktor mi povedal, že je to v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je špecifický prípad a do cca mesiaca od operácie sa môžu vyskytnúť skoré aj neskoré komplikácie ako krvácanie, infekcie, rozpad rany a podobne.

Najkompetentnejší je chirurg, ktorý operuje, pretože každý priebeh operácie je trošku iný.
Ak Vám vraví, že je to v poriadku, vzhľadom na všetky informácie, ktoré má, tak je potrebné dodržiavať jeho odporúčania a priebežne ho informovať o priebehu a prípadnom zhoršení.
On rozhodne či je potrebné kontorolné USG vyšetrenie, odber krvi, kontrola rany, nasadenie ATB liečby alebo vypustenie, či drenáž tekutiny z rany.