Je vhodné podstúpiť augmentáciu, keď mám reumatoidnú artritídu?

Zodpovedané
5. máj 2023

Dobrý deň

už 5. rok mám diagnostikovanú reumatoidnú artritídu. Som bez liečby, keďže som sa rozhodla ísť inou cestou. Zmenila som stravovacie návyky a celkovo životný štýl. Začala som s bodybuildingom a súťažím už druhý rok.

Rozhodla som sa pre augumentáciu. Mávam však miernejšiu únavu a miernu horúčku pri zmene počasia. Po odbere krvi mi zistili, že mám zvýšené D-diméry a lekár si nie je istý mojím benefitom z agumentácie.

Môže moje telo odmietnuť implantáty?

Sú možné komplikácie po augumentácii?

Aké vyšetrenie potrebujem, aby mi operáciu schválili?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že toto nie je otázka schválenia implantátov. Ide skôr o pomer rizika a benefitu operácie, ako správne poznamenal lekár, ktorého ste spomínali.

Implantáty sú "starosti" na celý život. Iste prinášajú benefity, ktoré nie sú dosiahnuteľné liekmi ani zmenou životosprávy. Prsia len tak nenarastú.

Ale ak má byť problém s hojením rán alebo riziková celková anestézia, máloktoré súkromné pracovisko do toho pôjde.

Ak trváte na augmentácii aj pri vyššom riziku komplikácií, tak by som na Vašom mieste kontaktoval štátne kliniky vo väčších nemocniciach, kde sú na prípadné horšie komplikácie viac vybavení a pripravení, ako menšie súkromné zariadenia.