Je vhodné podstúpiť botox do čela, keď mám pineálnu cystu na mozgu?

Zodpovedané
22. feb 2024

Dobrý deň,

mám pineálnu cystu na mozgu 9 x 6,2 mm. Problém mi nerobí.

Môže sa mi aplikovať botox do čela?

Nenastanú nejaké komplikácie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pineálnu cystu má veľa ľudí, nemusí sa nijako prejavovať. Časť odborníkov jej dáva za vinu migrény. Ale nemám vedomosť, že by mala byť problémom pre aplikáciu botulotoxínu.
Komplikácie sú neodteliteľnou súčasťou akéhokoľvek zdravotníckeho úkonu. Niektoré sú meniej, iné viac závažné.

Komplikácie môžu byť ako zdravotné, tak aj estetické. Vždy Vás lekár pred zákrokom poučí o možných komplikáciách všeobecných, aj tých špeciálnych pre Váš prípad. Vy sa na základe toho rozhodnete, či zákrok podstúpite.