Kedy je vhodný čas na operačné riešenie diastázy?

Zodpovedané
10. jan 2024

Dobrý deň,

navštívila som fyzioterapeutku, ktorá mi potvrdila rozsiahlu diastázu v okolí nad pupkom cca 4 cm. Mám za sebou dve sekcie, poslednú pred rokom. Ostal mi aj previs kože a strie, nakoľko som mala veľké brucho. Obaja synovia mali 4,5 kg. Po pôrode sa mi darí váhu redukovať, ale spodné brucho je bez zmeny. Stále vyzerám ako v piatom mesiaci.

Som vhodný kandidát na plastickú operáciu?

Sú tieto úkony hradené pacientom?

Ďakujem

Dobrý deň,

bude nevyhnutná osobná konzultácia. Na nej sa potvrdí, či ste vhodný kandidát.
Ale výrazné diastázy odporúčam riešiť na chirurgickom oddelení v štátnej nemocnici - napríklad laparoskopicky. Previs kože riešiť až následne.

Operácie v štátnej nemocnici pri splnení podmienok hradí poisťovňa.