Kedy mi vypadnú stehy po plastike špičky nosa?

Zodpovedané
13. sep 2022

Dobrý deň,

som 1,5 týždňa po plastike špičky nosa otvorenou metódou. Mám vstrebateľné/samovypadavacie stehy.

Kedy mi cca vypadnú?

Mám ich niečím natierať a čistiť?

Môj doktor je mimo Slovenska.

Mám ísť pre istotu na kontrolu k inému doktorovi?

Nechcem mať zrastené alebo hnisajúce stehy.

Od operácie mám opuchnutú hornú peru zvnútra ako je uzdička a veľmi to štípe. Nemôžem ani jesť poriadne a piť iba cez slamku, lebo to je neznesiteľná bolesť. Čo sa týka bolesti nosa, tak nemám žiadne.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, moje možnosti na diaľku neposkytujú dostatok informácií, aby som Vám poradil.

Dĺžka vstrebávania stehov záleží od ich typu a hrúbky aj spôsobu šitia.

Chirurg, ktorý ich používa najlepšie vie, ako dlho by mali ostať v rane pre dosiahnutia požadovaného výsledku.

Používame rôzne operačné techniky a aj postup ošetrovania je následe iný.

Kontaktujte svojho chirurga, aj keď je momentálne mimo. Mal by byť dostupný on alebo niekto, komu dal kompetencie pre podobné prípady. Väčšina chirurgov to tak robí. Určite máte nejaký kontakt uvedený v prepúštacej správe.

Rovnako sa neviem vyjadriť ani k opuchu hornej pery. Môže to byť normálny stav ale aj komplikácia. Záleží od operačnej techniky.