Kedy si môžem dať odstrániť strie po tehotenstve?

Zodpovedané
15. aug 2020

Dobrý deň,

mám 30 rokov, jedno dieťa a škaredé strie v celej oblasti brucha v úrovni pod pupkom. Aj napriek pravidelnému natieraniu od 16. týždňa som sa im akosi nevyhla. Strie sa mi ukázali v 9. mesiaci tehotenstva.

Plánujeme ešte jedno - dve deti.

Aké mám možnosti a kedy je to najlepšie môj problém riešiť?

Obávam sa, že aj pri ďalšom tehotenstve sa mi ukážu nové a nové strie. Nepáči sa mi moje brucho a nemôžem si už na seba dať dvojdielne plavky.

Ďakujem

Dobrý deň,

v predchádzajúcej otázke sme sa venovali striam viac.

Úplné odstránenie je možné len spolu s kožou problematickej oblasti (abdominoplastika vo vašom prípade). Ale vzhľadom na plánované tehotenstvá, tento zákrok až potom.

Tých reklamovaných spôsobov, aby strie boli menej nápadné je viac, ale nikdy nemajú 100% efekt.
Ba niekedy ich môže byť vidno ešte viac ( hyperpigementácie po zákrokoch).

Odporúčal by som najskôr menej invazívne spôsoby a zákroky ako rôzne krémy, alebo mezoterapiu ("drakula" PRP) laser, ale len na malých úsekoch, aby ste si odsledovali, čo Vám zaberá a či bude výsledok napĺňať vaše očakávania vzhľadom na cenu, bolestivosť a celkový proces zákrokov.