Mám krivé nohy. Existuje možnosť vloženia implantátu do lýtok, aby sa vyplnila chýbajúca hmota?

Zodpovedané
28. jún 2022

Dobrý deň,

trpím komplexom krivých nôh. Kolená mi idú k sebe a lýtka sa mi vôbec nespájajú.

Existuje možnosť vloženia nejakého implantátu do lýtok, aby sa vyplnila chýbajúca hmota?

Potom by som konečne mohla nosiť kraťasy.

Robí to niekto aj na Slovensku?

Ďakujem

Dobrý deň,

implantáty do lýtok sa dávajú síce zriedkavejšie ako prsníkové implantáty, ale možné to je.
Ak správne rozumiem "krivé" nohy myslíte v zmysle chýbajúceho objemu na vnútorných stranách.

Os dolnej končatiny sa tým nevyrieši.

Jazvy kadiaľ sa vkladajú implantáty sú v zákolennej jamke, viacmenej v horizontálnom smere.

Myslím, že túto operáciu vykonáva väčšina plastických chirurgov. Aj keď praktické skúsenosti budú vo väčšine obmedzené.