Môže po aplikácií kyseliny hyalurónovovej pretrvávať zväčšenie uzlín?

Zodpovedané
29. sep 2022

Dobrý deň,

pred tromi týždňami mi bola aplikovaná kyselina hyalurónová na vytvarovanie nevýraznej brady. Niekoľko dní som mala opuch a bolesti v miestach vpichu. Tie ustúpili, ale v miestach vpichu mi na sánke zostali pod kožou nebolestivé hrče cca 1cm veľké. Je to v miestach vpichu, nie samotnej aplikácie. Domnievam sa, že sa jedna o zväčšené uzliny.

Môže po aplikácií kyseliny hyalurónovovej pretrvávať zväčšenie uzlín?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím, že to čo hmatáte v miete vpichov sú uzliny. Tie sa nachádzajú prevažne pod úrovňou sánky a smerom ku krku.

Lymfatické uzliny môžu byť zväčšené ako reakcia na nejaký podnet - často infekčný, ale nemusí to tak byť. Odlíšiť by sa to najlepšie dalo na USG vyšetrení.

Skúste osloviť lekára, ktorý Vám to aplikoval.