Môžem 3 týždne po mastopexii vykonávať domáce práce?

Zodpovedané
19. dec 2023

Dobrý deň,

som 3 týždne po mastopexii.

Môžem robiť domáce práce ako varenie a krájanie?

Môžu sa jazvy rozťahať tlakom, ktorý sa vyvíja pri krájaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

nekomplikovaná modelácia prsníkov bez implantátov by po 3 týždňoch mala byť už zahojená dostatočne. Nemalo by dôjsť ku otvoreniu jazvy ani krvácaniu.

Ale v rámci bezpečnosti a toho, že "nevidíme" do prsníka, uvádzame štandardne 6-týždňovú dobu na fyzické šetrenie.

Krájanie paradajky je iné ako krájanie 10 mrazených rýb.
Ale mastopexia je omnoho menej náročná na fyzické šetrenie ako augmentácia s implantátmi, prípadne najháklivejšia je augmentačná mastopexia (modelácia plus implantáty).