Môžem absolvovať výplň vrásiek kyselinou hyalurónovou pri autoimunitnom ochorení štítnej žľazy?

Zodpovedané
4. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výplne vrások.

Môžem absolvovať výplň vrásiek kyselinou hyalurónovou pri autoimunitnom ochorení štítnej žľazy?

Som sledovaná na endokrinológii, stav je nemenný už roky. Nezhoršuje sa to, užíva Euthyrox a epociťujem žiadne príznaky ochorenia.

Aké sú tam riziká?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri stabilizovanom stave liečby nie je dôvod neabsolvovať aplikáciu k. hyalurónovej.

Riziká sú približne rovnaké ako v prípade aplikácie u "zdravého" jedinca. Poučí Vás o nich lekár, ktorý bude zákrok vykonávať.