Môžem mať gélové nechty počas operácie?

Zodpovedané
19. mar 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom toho, či je možné mať gelové nechty počas operácie.

Aký je Váš názor?

Požadujete úplné, alebo čiastočné odstránenie gélových alebo umelých nechtov?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

prítomnosť gélových nechtov na rukách nijako neobmedzuje plastického chirurga, ale obmedzuje v práci anesteziológa.

Pri operácii ste v celkovej anestézii ste sledovaná mnohými senzormi, ktoré sledujú vaše vitálne funkcie. Jeden z týchto senzorov, merač saturácie krvi kyslíkom sa štandardne upevňuje na prst ruky.

Hrubá nepriesvitná vrstva gélu môže spôsobiť nesprávne meranie a tým komplikácie pre anesteziológa. Moderné snímače už dokážu prekonať aj hrubú vrstvu gélu, problém však môže byť dĺžka nechtu tak, aby sa snímač dal vôbec nasadiť na prst, ak je necht príliš dlhý.

Pri operáciách u nás odporúčame pre istotu očistenie nechtov na oboch ukazovákoch.