Môžem podstúpiť plastickú operáciu, keď mám tetániu?

Zodpovedané
23. okt 2021

Dobrý deň,

plánujem plastickú operáciu prsníkov a zistili mi tetániu. Občas mám mravčenie v prstoch a v celom tele, som vyčerpaná.

Môžem podstúpiť operáciu a narkózu?

Nezhorší to ochorenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

problematické ochorenie svalstva spojené s únavou napríklad Myastenia gravis. Neurologické alebo autoimunitné ochorenia by boli prekážkou.

Samotná tetánia je však sklon ku kŕčom a má viacero príčin, ktoré vplývajú na zmeny hladiny minerálov, najmä horčíka.

Liečba je v odstránení príčin, ktoré sú často kombináciou viacerých faktorov (stres, zlá životospráva, nedostatočný spánok, nevhodné stravovanie, zhoršené funkcie obličiek, nedostatok vitamínov, niektoré lieky).

V akútnom štádiu by operácia nebola vhodná. Ak s tetániou máte dlhšie skúsenosti a viete ako zmierniť príznaky, problém s operáciou by nemal byť.

V každom prípade na to upozornite internistu, chirurga aj anesteziológa pred operáciou.