Odporúčate vybrať tukovú nekrózu v prsníku?

Zodpovedané
28. mar 2019

Dobrý večer,

pred 3 rokmi mi bola robená pexia s vložením implantátov cez prsnú žľazu. Po roku mi na MRI našli tukovú nekrózu o veľkosti 2x3 cm.

Hrčka ma občas bolieva a trošku mi vadí v podprsenke. Dá sa s tým žiť.

Odporúčate ju vybrať?

Čo sa s tým časom stane?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

tuková nekróza je relatívne častá a ako vedľajší nález sa po rokoch nájde pri vyšetrení prsníkov.

Ak Vám nespôsobuje estetické ani zdravotné ťažkosti, na Vašom mieste by som to neriešil.

Je malá a chová sa podobne ako cysta v prsníku. Dôležité je, aby ste o nej vedeli a pri samovyšetrení, alebo pri sone prsníkov sa odsledovali prípadné zmeny.