Ostali by mi prsia po čase boli opäť ovisnuté a padnuté, keby mi vložíte iba implantáty?

Zodpovedané
8. jan 2020

Dobrý deň,

zvažujem zväčšenie pŕs pomocou implantátov. Po dojčení a následnom schudnutí ostali prázdne a ovisnuté. Veľa žien mi radí aj úpravu.

Je pravda, že keby sa vložili len samotné implantáty, tak by prsia po čase boli opäť ovisnuté a padnuté?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

určiť hranicu, kedy stačí len vložiť implantáty a kedy je už potrebná aj modelácia, je náročné a nejednoznačné.

Vyplýva to zo samotnej povahy estetiky, ktorá je subjektívna a to čo sa jednému môže páčiť, druhý považuje za neestetické.

A to sa týka tak lekárov ako aj pacientov.

Okrem toho každý lekár má svoje operačné postupy, ktoré posúvajú pomyselnú hranicu jedným alebo druhým smerom ku implantátom alebo modelácii s alebo bez implantátov.

To ako sa Vám budú prsia meniť časom ( myslím mesiace a roky ) je druhá variabilná podmienka, ktorú netušíte ani vy. Sú ženy, ktoré majú pevné postavené prsia do vysokého veku a iné majú prsia prázdne a ovisnuté už v 20 rokoch a bez kojenia... Príroda nie je spravodlivá 🙂

Poradím Vám ako ostatným: Absolvujte aspoň 2-3 konzultácie u rôznych plastických chirurgov a vyberte si toho, ku ktorému budete prechovávať najväčšiu dôveru ku postupu, výsledku a možným rizikám s tým spojeným, ktoré Vám chirurg popíše.

Žiadna operácia nie je bez rizika a ani výsledok sa nedá zaručiť. Ale väčšinou inak ako operáciou sa k nemu nevieme dopracovať.

Konkrétne u Vás: bez operácie prsia budú stále prázdne a ovisnuté.