Plastický chirurg mi neodporúča liposukciu dvojitej brady. Čo mám robiť?

Zodpovedané
15. aug 2023

Dobrý deň,

dlhé roky sa trápim dvojitou bradou a konečne som sa odhodlala to riešiť. Bola som na 2 konzultáciach u dermatológa a v mojom prípade by vraj neinvazívne zákroky nemali veľký účinok. Bola mi poradená liposukcia.

Plastický chirurg mi však liposukciu neodporučil. Bojí sa aká jazva by sa mi tam mohla vytvoriť. Vzadu na ramene sa mi totiž po výbere znamienka vytvoril keloid. Iná jazva, napr. po popálení na ruke sa mi zahojila normálne.

Dvojitá brada je naozaj veľká a trápi ma. Chudnutie vôbec nepomáha a bojím sa, že vekom to bude ešte horšie. Teraz mám 40. Chirurg mi radil skúsiť niečo neinvazívne, ale nechcem minúť financie na niečo bez viditeľného efektu.

Viete mi poradiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

myslím si, že bolo veľmi seriózne a morálne správne, že Vám lekári špecialisti zákrok nevykonali, keď si neboli istí splnením Vašich očakávaní.

Tiež to tak robím. Ak by zákrok neviedol k spokojnosti, nebudem pacienta živiť falošnou nádejou a mínať jeho čas a financie.

Chápem Vaše trápenie. Skúste nájsť centrá, ktoré sa venuju špeciálne liposukciám.
Keloidnej jazvy by som sa v tomto prípade až tak nebál. Rameno je špecifická oblasť pre tvorbu neestetických jazviev. Ani tá Vaša nemusí byť keloidná, ale možno skôr hypertrofická.