Po akom čase je možné urobiť reoperáciu otoplastiky?

Zodpovedané
18. mar 2019

Dobrý deň,

pred 3 týždňami syn podstúpil zákrok otoplastiky. Žiaľ, jedno ucho nie je podľa našich predstáv. Rez a šitie je prevedené inak ako pri prvom uchu čo spôsobilo, že ušnica odstáva. Má iný tvar a šitie vedie do stredu ušného laloka, čo mu zdvihlo aj lalok úplne zmenilo tvar ucha. Nakoľko nie sme spokojní s prevedením zákrokom, chceme podstúpiť reoperáciu.

Ako dlho je potrebné čakať, kedy je možné po prvom zákroku vykonať reoperáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

takto na diaľku sa neviem vyjadriť konkrétne, ale v prípade operácie a následných jaziev, je ideálne, ak sa zasahuje do tkanív až keď je ukončená doba hojenia jazviev. To býva cca 6-12 mesiacov od opererácie.

Vodítko môže byť, že jazvy sú už bledé ako okolitá koža a ich tuhosť už ustupila a tkanivá sa stávajú poddajné ako neoperované časti.