Prečo mám hrčku po rhinoplastike?

Zodpovedané
20. apr 2019

Dobrý deň,

som 5 týždňov po rhinoplastike nosa. Najskôr ma trápil príliš veľký opuch nosa kvôli čomu bol aj krivý. Opuch už ustúpil, no na boku nosa bližšie k špičke mám tvrdú oválnu hrčku. Nos kvôli tomu stále vyzerá krivo, aj keď už to je lepšie.

Je možné, že sa to ešte vstrebe, alebo je to jazva?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite je ešte skoro. Nos a mäkké tkanivá majú svoje fázy hojenia a nie zriedka je čas 6 týždňov od operácie najkritickejší vzhľadom na tvrdnutie jaziev.

V tomto čase mnoho chirurgov odporúča na nos lymfodrenážne masáže. Je možné, že u Vás bude postup iný, alebo naopak masáže vôbec nebudú vhodné.

Mal by to rozhodnúť Váš chirurg. Spoľahnite sa na jeho odporúčania.

Techník na operáciu nosa je naozaj mnoho a vyžadujú iný postup a majú aj iné fázy opuchu a mäknutia.