Prepláca poisťovňa zmenšenie prsníkov, keď mám doporučenie od ortopéda?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

mám problém s krčnou chrbticou a mám za sebou viaceré rehabilitácie. Veľkosť košíka mám G a chcem si dať zmenšiť prsia. Ortopéd mi povedal, že to problém nebude.

Aké je percento úspešného preplácania tejto operácie VšZP, keď má pacientka odporúčanie od ortopéda?

V zazmluvnenej ambulancii plastickej chirurgie mi povedali, že toto číslo sa blíži k nule. V inej ambulancii sú to maximálne 2 pacientky z 10.

Aká je Vaša skúsenosť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v mojej praxi mam skúsenosť, že poisťovňa preplatila sumu cca 30% z ceny operácie v mojom cenníku po dlhej administratívnej tortúre.

Neviem koľko žiadostí bolo nevyhovených, pretože tieto štatistiky nemám poznačené.

Vo všeobecnosti v štátnych nemocniciach by ale mali byť tieto zákroky hradené bez výraznejších komplikácií na rozdiel od súkromných pracovísk.

Vždy záleží na podmienkach a konkrétnej zmluve vašej zdravotnej poisťovne s daným zariadením.

Ja zmluvy so zdravotnými poisťovňami nemám vzhľadom na komplikovanú administratívu a nedostatočné úhrady. Predsa poskytujem prevažne služby estetickej plastickej chirurgie.