Preplatí poisťovňa časť nákladov, keď operáciu podstúpim aj zo zdravotného hľadiska?

Zodpovedané
15. dec 2022

Dobrý deň,

čaká má operácia, pri ktorej mi vyberú hrčky z prsníkov. Operácia bude spojená s vložením implantátov.

Je nejaká šanca, že by sa to dalo riešiť cez poisťovňu, ktorá by uhradila aspoň časť nákladov?

Operáciu podstúpim aj zo zdravotného hľadiska.

Ďakujem

Dobrý deň,

určite to možné je, ale pravdepodobne len v štátnych zmluvných zariadeniach.
Záleží tiež od Vašej zdravotnej poisťovne, že aké podmienky na preplatenie vyžaduje. Tieto vzťahy môžu byť rôzne v rôznych zariadeniach.

Skoro s istotou to v súkromných estetických klinikách v plnej výške zdravotná poisťovňa neuhrádza.