Robí sa labioplastika v lokálnej alebo v celkovej anestéze?

Zodpovedané
6. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom labioplastiky.

Robí sa labioplastika primárne v lokálnej alebo v celkovej anestéze?

Od čoho závisí voľba danej anestézie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ja vykonávam labioplastiku v lokálnej aj celkovej anestézii.

Ak si žena želá zákrok kombinovaný s inou operáciou, je výhodné aj finančne to spojiť do jednej celkovej anestézie.

Ak sa jedná len o labioplastiku, cena je často dvojnásobná v celkovej anestézii oproti lokálnej.
V estetickom výsledku nie je rozdiel.

Aj zákrok v lokálnej anestézii je u nás relatívne častý.

Samozrejme aplikácia lokálnej anestézie aj napriek predchádzajúcemu znecitliveniu krémom/sprayom nie je nič príjemné.