Sú moje jazvy keloidné?

Zodpovedané
17. dec 2020

Dobrý deň,

som rok po laparoskopickej operácii.

Sú moje jazvy keloidné?

Budem mať znovu problém, keď si dám zväčšiť prsia?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa foto by som povedal, že jazvy sú hypertrofické, nie keloidné. Ak by boli keloidné, tak by sa postupne zväčšovali, rástli by nielen nad povrch kože ako teraz ale aj do šírky.

V každom prípade však hojenie jaziev nemáte ideálne, aj keď tieto lokality sú "pod ťahom" okolitej kože a často sa hoja horšie ako jazvy v prirodzených záhyboch, ako napríklad pod prsiami v prípade väčšieho základu.

Takže neznamená to bezpodmienečne nepekné jazvy v prípade operácie prsníkov, ale je potrebná zvýšená opatrnosť.