Trápi ma diastáza a ňou spôsobené vypuknuté brucho. Aká operácia je pre mňa vhodná?

Zodpovedané
1. apr 2023

Dobrý deň,

som 21 mesiacov po pôrode a trápia ma bolesti v oblasti diastázy. Som cca rok po operácií pupočného pruhu. Som veľmi štíhla, vážim 44 kg. Meriam 162 cm, strie a ani kožný previs nemám.

Trápi ma len diastáza a ňou spôsobené občas vypuknuté brucho a bolesti. Po operácií pruhu mi ostal aj nie veľmi pekný pupok. 1,5 roka cvičím pod vedením fyzioterapeutky, ale s diastázou sa trápim stále.

Aká operácia by bola pre mňa vhodná?

Ide mi o odstránenie bolesti a peknú estetiku brucha s čo možno najmenej viditeľnou jazvou.

Ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade si myslím, že najlepšie by bolo operovať minivazívne kamerou cez malé porty. Robia to chirurgovia. Laparoskopicky sa vedia dostať ku diastáze a prešiť/spevniť ju sieťkou alebo stehmi zo strany brušnej dutiny alebo podkožia bez potreby dlhej jazvy.

V plastickej chirurgii diastázu riešime ako vedľajší problém pri operácii abdominoplastike, ktorou odstraňujeme nadbytočný kožný previs.

Vy previs kože pri Vašej stavbe tela určite nemáte.