Upravujú sa prsia zničené po dojčení aj bez použitia implantátu?

Zodpovedané
2. aug 2020

Dobrý deň,

mám prsia zničené po dojčení. Chcem podstúpiť zmenšenie a úpravu.

Upravujú sa prsia zničené po dojčení aj bez použitia implantátu?

Ďakujem

Dobrý deň,

používate slovo "zničené" a je to dosť expresívne.

Dojčením, ale niekedy aj bez jeho vplyvu, napríklad len zmenami váhy alebo starnutím sa objem prsníkov stráca. Koža býva v relatívnom nadbytku, poloha dvorcov sa zníži, často vznikne asymetria.

Ani operáciou sa niektoré z týchto postupných zmien nezastavia pre budúcnosť, len sa odstráni alebo pridá objem, podľa potreby a aktuálneho stavu.

O niekoľko rokov možno bude potrebná ďalšia úprava, samozrejme podľa Vašich očakávaní a predstáv. Okrem toho je potrebné tiež zmeniť polohu dvorcov, niekedy aj polohu samotného prsníka.

V rámci operačných postupov dokážeme tkanivo aj presúvať a spevniť. Spôsobov je mnoho, niektoré sú dokonca nevhodné pre použitie implantátov.

Odporúčam viacero konzultácií u rôznych chirurgov.
Dopredu si pripravte otázky na chirurga, aby ste nezabudli dôležité veci pre Vás.

Niekoho zaujímajú jazvy, poloha dvorcov, ich veľkosť, hojenie jaziev, symetria, použitie implantátov alebo vlastného tkaniva, finálna veľkosť prsníkov vzhľadom ku postave, zmeny v budúcnosti pri zmene váhy, plánované ďalšie tehotenstvo/dojčenie.. to všetko ma vplyv pre výber operačného postupu, prípade či vôbec ísť do operácie.

Tieto otázky skúsený chirurg odpovie skôr ako sa opýtate, možno aj veci, ktoré ste nevedeli, že sa máte pýtať.

Osobná konzultácia je dôležitá najmä pre rozdielnosť každého tela a aj individuálnych predstáv o výsledku.

Ak by som hovoril vo všeobecnosti o "všetkom", bolo by to na desiatky strán len základných informácií.