Usadia sa implantáty aj po dlhšom čase?

Zodpovedané
31. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.

2.6.2021 mi boli vložené Motiva 375 ml okrúhle vysoký profil. Taktiež som mala pozdvihnutie bradaviek. Mám pocit, že mi implantáty klesajú veľmi pomaly.

Momentálne si prsia masírujem tlakovou masážou 2x denne.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Ďakujem

PS. Fotky prikladám v ďalšej otázke

Dobrý deň,

podľa foto máte prsia výrazne ochabnuté už pred operáciou.
Ja v takýchto prípadoch výrazne odporúčam vykonať modeláciu prsníkov, lebo vloženie implantátov nikdy problém s tvarom a ochabnutím úplne nevyrieši.

Konkrétne ku implantátom Motiva, majú "kĺzavý" povrch ktorý vždy klesne nižšie ako je pri oeprácii. Zvyčajne to trvá cca 3 mesiace ale aj po 12 mesiacoch sú nižšie.

Klesaniu sa dá čiastočne zabrániť špeciálnou operačnou technikou.

Musíte osloviť svojho chirurga, akým spôsobom postupoval a aké klesanie ešte predpokladá. No necelé 2 mesiace sú ešte krátka doba na finálny výsledok.