Vie plastický chirurg upraviť nepekekné jazvy po prestrihnutí hrádze?

Zodpovedané
1. mar 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Možu sa nepekné jazvy až škaredé hrbolce po prestrihnutí hrádze po pôrode zvrhnúť na rakovinu?

Pomohol by mi plastický chirurg?

Aká je liečba?

Ďakujem

Dobrý deň,

nepočul som, že by jazva po nástrihu hrádze bola rizikovým pre vznik rakoviny. Sú zriedkavé typy nádorov vznikajúce v jazve, opakujem extrémne zriedkavé.

Plastický chirurg alebo gynekológ môže nepeknú jazvu odstrániť a znova zašiť. Vznikne len ďalšia jazva, podľa možnosti esteticky vyhovujúcejšia.

Jazva nikde na tele sa nedá odstrániť, len korigovať chirurgicky, alebo povrchovo zbrúsiť napríklad laserom.

Podľa toho čo píšete predpokladám, že sa jedná len o estetický vzhľad a nie zdravotný problém. Opýtajte sa na to svojho gynekológa/prípadne pôrodníka.