Vykonávate plastiku pupku?

Zodpovedané
14. máj 2020

Dobry deň,

po poslednom tehotenstve mi ostal mierne vytŕčajúci pupok.

Vykonávate plastiku pupku?

Aké sú náklady?

Dala by sa plastika pupku podstúpiť súčasne pri zväčšovaní prsníkov?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže sa jednať o pupočnú herniu (pruh), alebo len oslabenú stenu (diastáza), alebo o anatomický "výčnelok" kožnej časti. Alebo kombinácia týchto stavov.

Každý sa rieši trošku ináč a iným výsledkom a potrebnou jazvou.

Najvhodnejšia je osobná konzultácia a eventuálne už s výsledkom USG vyšetrenia pupka.

Cena bude záležať od typu anestézie (lokálna/celková) a na 90% sa to dá kombinovať s operáciou zväčšenia prsníkov.

V lokálnej anestézii rádovo 100-ky eur, v celkovej anestézii je navýšenie určite viac ako 1000 eur. Ale v prípade kombinácie pri jednej anestézii v augmentáciou je to už 2v1, čiže výrazne lacnejšie.

Závisí od cenníka a dohody s konkrétnym chirurgom.