Aká má byť hodnota leukocytov počas tehotenstva?

Zodpovedané
4. sep 2019

Dobrý deň,

končí druhý trimester a mala som leukocyty 10.290. Podľa tabuliek je to nad normál. Doktor to však neriešil a s výsledkami ma neoboznámil. V 10. týždni som potratila.

Mohla byť infekcia príčinou potratu?

Aká má byť hodnota leukocytov počas tehotenstva?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

hodnota leukocytov je počas tehotenstva vyššia. Norma je okolo 12 / l.

Väčšina potratov v 1. trimestri je spôsobená nesprávnym genetickým založením plodu.

Pri podozrení na infekciu je potrebné vyšetriť viac parametrov. Samotné zvýšenie leukocytov je nič nehovoriace.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com