Aké mám šance otehotnieť a donosiť dieťa, keď mám antiphospholipidový syndróm?

Zodpovedané
12. sep 2019

Dobrý deň,

v mojich 18. rokoch mi diagnostikovali antiphospholipidový syndróm. Mala som trombózu a aj pľúcnu embóliu. Tehotná som odvtedy bola trikrát, z toho som mala dvakrát spontánny potrat v prvom trimestri a tretí bolo pôrod mŕtveho bábätka v 31. týždni. Mala len 720 g a dôvod sme ani nedozvedeli. Vraj bola zdravá len takto sme dopadli.

Poradíte mi nejakého špecialistu?

Máme sa snažiť a skúsiť ešte raz?

Ďakujem

Dobrý deň,

vaša gravidita by mala byť dopredu naplánovaná, tak aby bol Váš zdravotný stav čo najlepšie.

Čo sa týka špecializovaného pracoviska, tak môžete skúsiť kontaktovať nemocnicu v Bratislave Ružinove, kde sa zaoberajú rizikovou graviditou.

Prajem veľa šťastia

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com