Ako dlho trvá úprava cyklu po pôrode?

Zodpovedané
29. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom menzesu po pôrode. Pred pôrodom som mávala cca 30 - 32 dňové cykly. Prvýkrát som menzes dostala po 6 mesiacoch od pôrodu - intenzita a aj dĺžka v norme. Ďalší cyklus mi ako keby preskočil a menzes prišiel až na 62. deň. Opäť trvanie v norme, intenzita máličko väčšia.

Momentálne mi opäť mešká 7. deň. Posledný som mala 4. mája a tehotná nie som.

Je takéto omeškávanie po pôrode normálne?

Mám navštíviť lekára?

Ako dlho trvá úprava cyklu po pôrode?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dojčíte, tak je to normálne.

Niekedy sa po pôrode cyklus môže zmeniť a návrat do normálu môže trvať aj rok.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com