Ako sa dá pomôcť vypudeniu nečistôt z maternice?

Zodpovedané
20. júl 2019

Dobrý večer,

včera v noci som spontánne potratila. Podľa menzesu by som mala byt dnes v 12. týždni, ale podľa sona som bola iba v 6. týždni. Ráno som bola u lekára a urobil mi sono. Plod tam nebol, lebo som ho vypudila. Ale našiel mi tam ešte nejaký zvyšok nečistôt, ktorý moje telo nevypudilo. Chcel ma poslať na kyret, ale odmietla som. A vybrala som si samočistenie.

Ako sa dá pomôcť tomu vypudeniu z maternice?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môžete skúsiť počkať, či si s tým telo neporadí samé. Ideálne by bolo, ak by vám lekár dával injekcie uterotonik ako metylergometrín, ktoré napomáhajú stiahnutie maternice, znižujú riziko krvácania a pomáhajú vypudiť zvyšky plodových obalov.

Z byliniek môžete vyskúšať kontryhel, ale ten má význam skôr pri dlhodobom užívaní.

Krvácanie, ktoré príde môže byť zo začiatku silné, ak by sa Vám však intenzita zdala veľmi silná, navštívte pohotovosť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com