Máte skúsenosti so samočistením/Kyretážou v 11tt?

shellynda
11. mar 2020

Ahojte, nemáte niekto skúsenosť so samočistením v 11tt.?Dnes mi žiaľ Dr.oznámil,že nám nebije 💖a ráno mám ísť na kyret. Nebolo mi v tedy nič, len úplne slabé špinenie, ale večer sa to riadne spustilo, krv, hrče, tak neviem či som sa nevyčistila aj sama či na kyret musím aj tak

macko1007
11. mar 2020

@shellynda je mi to luto,chod tam urobia ti sono a uvidia ci si sa vycistila alebo ti musia pomoct..drz sa❤️

eca12
11. mar 2020

Je možné, že už je všetko na poriadku. Určite môžeš zájsť k svojmu lekárovi na kontrolné sono. Ja som na kyret nešla, telo si spustilo "pôrod" v 14tt. Už som vedela, že mám MA.

hermionia
11. mar 2020

@shellynda uf, mrzí ma to, prešla som si domácim potratom v 8 tt, ale po štyroch hodinách kedy som menila záchod sprchu a chvíľku kľudu som zobudila o polnoci chlapa a sli sme do nemocnice, vždy je lepšie keď ťa pozru a zhodnotia či je potrebné docistenie. Držím palce a po prvej mrche môžete skúšať znova, nám to takto vyšlo a aj moja obvodná mi radila nech po MA ideme čím skôr do toho, lebo je sliznica nejaká prilnavejsia. Držím palce, nech si v poriadku. 🤗

palla12
12. mar 2020

@shellynda ahoj ja som potratila v 7. tt išla som do nemocnice s tým, že možno nie aj keď som vedela ze odišlo. A kyretaž mi urobili, že musia. A do roka a 3 dní sa mi narodil synček 😊

lavanilla
12. mar 2020

Moje samocistenie nebolo uplne a musela som napokon ist na kyretaz. A to som pri tom mnozstve co zo mna vyslo myslela, ze viac uz snad vyjst nemoze :(

amy4567
16. mar 2020

Ja som si tiež myslela, že som sa vycistila, lebo zo mňa vyšiel celý plodovy obal s bábom, a o 3 dni som šla na sono a ešte tam bolo niečo, no len teraz je tá korona, tak nemôžem ísť nikam. Tak uvidíme keď to prejde, lebo veď za ten čas kým to prejde tak určite už sa mi pusti menštruácia a to by som sa teoreticky mohla docistit.

shellynda
autor
16. mar 2020

Bola som na kontrolné sono v piatok a Dr. povedal, že je všetko pekne čisté, tak kyret nebolo našťastie treba. Odvtedy ma ale trochu nepríjemné rezavo pichá v bruchu. Po prvom MA som bolesti nenasla žiadne. Robili vám potom aj nejaké vyšetrenia? Mne len povedal, že to sa stáva, mám počkať do prvej MS, kúpiť si Nosifol a zase sa začať snažiť, ale bojím sa, keď neviem prečo sa mi to deje. Čo ak sa tomu dá vyhnúť, len treba nejaké vyšetrenia?

shellynda
autor
16. mar 2020

@amy4567 a v ktorom tt si bola?

shellynda
autor
16. mar 2020

@palla12 jéééj 💖, bodaj by to tak bolo aj u mňa🙏, len ja už sa bojím

shellynda
autor
16. mar 2020

@hermionia moc ďakujem 💖a áno, aj mne Dr. kázal čím skôr, len sa bojím, keď mi nerobil žiadne vyšetrenia,že sa to zopakuje 😔

amy4567
18. mar 2020

@shellynda 10tt

dejna_
17. júl 2020

@amy4567 ahoj prosím ťa ako si nakoniec dopadla vyčistila si sa po menstruacii?? Ja som momentálne tiež po spontánnom potrate zostalo mi tam niečo 20 MM dávali mi injekcie ..po 2 sa to zmenšilo na 14 MM a dali mi ešte jednu v utorok idem na kontrolu po tej poslednej niečo malé opäť vyslo ale nekrvacala som nejak ...nasadila som si tinktúru z alchemilky tak dúfam že sa to aspoň zmenšilo keď nevyplavilo 🙈všetko ...po Tom všetko by som nerada išla na kyretaz 😓...strašne dúfam že už to bude v poriadku

amy4567
17. júl 2020

@dejna_ no vlastne ešte pred koronou piatok som vypudila plodove vajce, sobota nedeľa som dosť krvacala, pondelok zrazu len pár kvapiek tak som tam šla a pichla mi nejakú injekciu na zavinutie maternice či čo, stále tam niečo bolo, ale mne povedala že uvidíme po menštruácii... No lenže tú menštruáciu som mala kurevsky dlho, tak som tam zase šla a pozrela mi to a povedala mi že to vyzerá už iba ako bežná menštruácia a potom som tam bola ešte keď skončila a sono už vyzeralo ok

dejna_
17. júl 2020

@amy4567 no takto to nejak mám aj ja s tým že v utorok idem na kontrolu ...tiež mu tam niečo ostalo ...takže je tam šanca že po menštruacii to odíde 🙏...ja som začala krvácať 1.7. predtým som mala cyklus ako hodinky je pravda že tie injekcie mi môžu menštruaciu oddialiť ..ale teraz by som mala mať ovuláciu a vyzerá to že ju aj mám ..takže keby som o dva týždne dostala menzes mohlo by to byt už za mnou. Dakujem že si sa podelila o svoju skúsenosť ...ja musim už len dúfať že to dobre dopadne 🙏...a hlavne veriť ...inak je to čudné ale ja som po tej prvej injekcii skoro vôbec nekrvacala a zmenšilo sa to ..po druhej som krvácala a zmenšilo sa to len o milimeter ...take divné ...ale je pravda že ti meral iný lekár ...

amy4567
17. júl 2020

@dejna_ no mne po injekcii kázala prísť potom až po menštruácii... Nie hneď 😁 to je zbytočné

dejna_
17. júl 2020

@amy4567 vidíš čo lekár to iné postupy 🤷...ja si tiež myslím že hneď to neodíde česť výnimkám ..no každopádne som zvedavá čo povie moja lekárka ...lebo mala dovolenku 🤦 a furt som chodila k zastupujúcim a to bol vždy iný lekár

amy4567
18. júl 2020

@dejna_ jasné, že to po injekcii neodíde, ta injekcia je na stiahnutie maternice a nie na krvácanie, lebo po nej som prestala a mala čakať na ďalšiu menštruáciu 🤣 a až potom sa kontrolovalo či tam niečo neostalo a či sa zavinula správne 🤣

dejna_
18. júl 2020

@amy4567 mňa tá jedna lekárka presviedčala že tým že mi krvácanie slabne tak toto tou injekciou rozkrvacame 🙊🙈...každopádne som rada že počujem aj iné reálne názory ...a aj tí kontrolovali hcg? U mňa je to vlastne dva týždne čo sa mi spustil potrat a dnes ráno som si robila test a ešte je pozitívny 🤦 bohvie koľko sa ten hormón bude z tela vyplavovať

amy4567
18. júl 2020

@dejna_ nie, presne som jej iba opísala ako vyzeralo to čo zo mňa vyšlo a povedala že áno plodove vajce, pozrela sono, kúsok ostal dnu ešte tak pichla injekciu a povedala že po menštruácii prísť a bolo... Žiadne presviedcacky o niečom a sama mi povedala že by som síce z tej injekcie mala krvácať viac, ale že ak nebudem tak pri ďalšej menštruácii budem krvácať viac a malo by všetko vyjsť a tak to aj bolo

amy4567
18. júl 2020

@dejna_ ale zas možno ti pichla niečo iné ako mne, len názov si už nepamätám

dejna_
19. júl 2020

@amy4567 mne pichli MEM - Metylergometrín a stále mňa upozorňovala že keby sa to po Tom veľmi rozkrvacalo tak do nemocnice 🤷...no uvidíme každopádne už nekrvacam že vôbec a včera večer som išla na wc cikať a utrela som sa ..a ja už automaticky sa pozerám na papier po týchto dňoch ...proste taký tik mi už asi ostate a si predstav že fakt slušný kúsok zrazeniny alebo ako to nazvať vyšiel zo mňa a to vôbec nekrvacam 🤷..no už nech je utorok a budem múdrejšia 🙈

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre