Bábätku v 30. týždni zistili na MRI vážnu diagnózu na mozgu. Je možné tehotenstvo ukončiť?

Zodpovedané
18. jan 2021

Dobrý deň,

môjmu bábätku v 30. týždni zistili na MRI vážnu diagnózu na mozgu.

Je možné tehotenstvo ukončiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je mi veľmi ľúto, čo prežívate. V zákonníku SR je uvedené, že žena môže požiadať a ukončenie tehotenstva v prípade, že je ohrozený život matky alebo plodu a i v prípade vážnej genetickej vady plodu.

Nie je uvedená hranica, že do ktorého týždňa tak žena môže urobiť.

Prikladám vám link na celú vyhlášku
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1...

Takže pokiaľ vaša diagnóza odpovedá uvedenému, mala by ste mať možnosť tehotenstvo ukončiť.

Držím palce a prajem veľa síl.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com