Dá sa vyliečiť streptokok v tehotenstve?

Zodpovedané
5. nov 2019

Dobrý deň,

mám placentu praevia a v 19. týždni mi zistili streptokoka v pošve. Doktorka mi nasadila Macmiror (užívala som celé balenie). Teraz v 22. týždni mi znova robili ster a zistili už iba nejaké stopy streptokoka. Znova mi bol nasadený Macmiror.

Môžem ho užívať za sebou v takom krátkom čase?

Môže streptokok ovplyvniť krčok, ak by sa úplne nedoliečil?

Dá sa vôbec úplne doliečiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

streptokokok má bežne v pošve asi 25% žien. Vyliečiť sa dá, ale malo by platiť pravidlo, že ak bol raz v tehotenstve pozitívný, tak už sa to tak berie po celú dobu tehotenstva. Preto sa ani nelieči.

Liečba býva často úspešná len na krátku dobu. A v prípade pozitivity je bábätko pri pôrode ohrozené prenosom infekcie, preto sa pozitívnym ženám podávajú počas pôrodu antibiotiká.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com